Teatr Konny Cabriola

PIĘKNO RZECZY ŚMIERTELNYCH MIJA, LECZ NIE PIĘKNO SZTUKI ~ LEONARDO DA VINCI

Teatr Konny Cabriola powstał w 1997 roku. Początkowo działał pod nazwą Zespół Cabriola i opierał się głównie na duecie: Katarzyna Cygler i gniady anglo-arab Libero, do którego w niedługim czasie dołączyło wielu innych utalentowanych aktorów, tancerzy, akrobatów i wspaniałych koni. Katarzyna Cygler oraz Libero mieli także swój debiut na planie filmowym „Ogniem i Mieczem”, wykonując większość scen kaskaderskich.

W 2000 roku Teatr Konny Cabriola został nagrodzony 3 nagrodami na Międzynarodowym Festiwalu Sztuki w Warszawie. Kilka lat później zdobył I miejsce w Konkursie Kaskaderów i Artystów Konnych. Zdobywcy nagrody Grand Prix w 2014r na Międzynarodowym Festiwalu Talentów. 

Teatr Konny Cabriola towarzyszy niemalże wszystkim największym imprezom jeździeckim w Polsce, wystawiając spektakle, etiudy i robiąc niecodzienne pokazy.

Niezwykłe konie, doskonała choreografia, świetna muzyka i dbałość o najmniejszy szczegół tworzą wspaniałe widowisko i dostarczają widzom niezapomnianych emocji.

Teatr Konny Cabriola to pierwszy i jedyny w Polsce projekt artystyczny łączący sztukę teatralną z jeździectwem. Nazwa teatru pochodzi od francuskiego słowa „cabriole” oznaczającego element Wyższej Szkoły, w którym koń robi wyskok, a następnie wyrzuca w powietrze tylne nogi. Jako pierwsza w Polsce wyszkoliła konia do wykonania tego niezwykle trudnego elementu właśnie Katarzyna Cygler, założycielka Teatru Konnego Cabriola,  reżyser i choreograf spektakli konnych, zawodniczka ujeżdżenia, zoopsycholog.